TORUN; “İKTİDARIN HALKTA KARŞILIĞI KALMAMIŞTIR”

0
170

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun,TBMM’de düzenlediği basın toplantısında; “İktidarın artık halkta karşılığı kalmamıştır. Bu bugün düzenledikleri İl Başkanları toplantısında da ortaya net bir şekilde çıkmıştır” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun,TBMM’de bugün düzenlediği basın toplantısında Yalova Belediye Başkanının geçici olarak görevden alındığını ancak iktidarın bugün yerine getirilen Ak Partili meclis üyesinin seçilmiş başkan edasıyla tanıtmasını iktidarın acizliği olarak vurguladı.

Torun yaptığı açıklamada;  “Bugün Adalet ve Kalkınma partisinin İl Başkanları toplantısında demokrasi adına milli irade adına bir ayıp bir utanç yaşandı. Yalova Belediye Başkan vekili sanki seçilmiş bir başkan edasıyla kürsüye davet edildi. Bu acizlik göstergesidir. Yalova Belediye Başkanımız Vefa Salman geçici olarak görevden uzaklaştırılmıştır. Ancak İktidar sanki mal bulmuş muarif gibi milli iradeyi yok sayarak bir süreç ortaya koymuştur. Bu Adalet ve Kalkınma Partisinin artık halkta hiçbir karşılığının kalmadığının bir göstergesidir. Artık transferlerle ve ayak oyunlarıyla iktidar kendini güçlü göstermeye çalışmaktadır. Ancak ne yaparlarsa yapsınlar artık iktidarlarının sonunun geldiği bir gerçektir.” dedi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here