SULANMIŞ BEYİNLER VARKEN; FETÖ GİDER….FETÖ GELİR….

0
544

Geçtiğimiz hafta Ünye Devlet Hastanesinde yaşanan bir olayı haber yaparak sizlerle paylaştık. Yaşadığımız bu güzel İlçede biz gazeteciler isteriz ki sizlerle güzel haberleri paylaşalım yada Ünyemiz bu gibi konularla gündem olmasın. Aslında olumsuz olaylarla neden gündeme geldiğimize baktığımızda; “En tehlikeli insanlar büyük makamlara gelmiş küçük insanlardır” sözünün karşılığını bulmaktayız.

Yaptığım haberde vurguladığım gibi ben şimdiye kadar Diyanet yapılanması dışında hiçbir cemaat yapılanmasını kabullenmediğim gibi kabullenen zihniyetleri de anlamış değilim. 15 Temmuz’da bu ülke beyni sulanmış insan topluluklarının ihanetini gördü.15 Temmuz sonrası adı cemaat bana göre örgüt yapılanmalarına özellikle iktidar partisi tarafından savaş açıldı. Yine aynı iktidar partisi 15 Temmuz sonrası kendisine yakın olan cemaatlerden bazılarını kucaklayarak opsiyon tanımaya başladı. Bazılarına ise inceleme başlatarak kapatılması için yaptırımlar uyguladı. Her neyse bu iktidar partisi yönetim zihniyeti doğmuş bir Fetö’nün büyütülmesine nasıl emeği geçtiyse bir başka Fetö yapılanmasını rahminde büyüteceği korkusunu bugünde taşımaktayız.

Nitekim Ünye’de bugün karşılaştığımız olayda olduğu gibi..Ünye’deki yönetim yapılanmasında da; “En tehlikeli insanlar büyük makamlara gelmiş küçük insanlardır” sözünü doğrulayan yönetim ve bu yönetimin Ünye Devlet Hastanesinde bir örgütün yurduna ait çamaşırların yıkanmasına izin veren mantığıdır.

Yayınlanan haberimizin ardından haberin muhatabı olan sorumlu kişi olan Hasan Kısbet’e baktığımızda, kendisinin en üst amiri ve dönemin Sağlık Bakanı olan sayın Recep Akdağ  ile çekilmiş bir resmin altına yaptığı “Sayın Bakanımız benimle resim çekinmek istedi kırmadık” yorumu bu zihniyetin emaresi değil mi? Bana göre bir personelin Devleti temsil eden bir bakanla alay eder tarzda bir cümleyle resim paylaşması bu makamlara nasıl aciz insanların getirildiğinin göstergesidir.

Bu ve buna benzer zihniyetlerle yönetilen makamlardan da güzel haberler yapmayı beklemek  kavak ağacından elma beklemekten farksız…

Haftaya görüşmek üzere..Allah’a emanet olun..

 

CEVAP BIRAKIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin