MHP’DEN ÖNCE “ÜÇ HİLAL’İN TEK BAŞINA İKTİDARI ZORUNLULUKTUR”, ARDINDAN “CUMHUR İTTİFAKI DİMDİK AYAKTADIR” MESAJI

0
264

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’ın sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlar tartışma yarattı ve Başkent kulislerini hareketlendirdi.

Yalçın, sosyal paylaşım sitesi twitter’dan 10 madde halinde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 2011 yılındaki açıklamalarını yeniden yayınladı. Bu açıklamalar içindeki “Kararsızlığın, inançsızlığın, gecikmenin ve tembelliğin başarısızlığı hazırlayan unsurlar olduğu şüphesizdir. Üç Hilal’in tek başına iktidarı artık bir zorunluluktur, ihtiyaçtır ve geleceğin lider ülke idealinin gerçekleşmesi buna bağlıdır” cümleleri dikkat çekti.

Yalçın’ın, MHP Lideri’nin 9 yıl önceki paylaşımlarını yeniden yayınlaması yol açarken, “AKP-MHP ittifakında çatlak” ve “erken seçim” yorumları yapılmaya başlandı.

“CUMHUR İTTİFAKI AYAKTADIR”

Bunun üzerine Yalçın Bahçeli ve Erdoğan’ın birlikte olduğu fotoğraflarla birlikte, şu paylaşımı yaptı: “Sosyal medyada bazı yorumcular, kendi aculluklarını ve isabetsiz değerlendirmelerini sorgulamak yerine kabahati başkalarında aramaya çalışmaktadır. Hatta kimi faturayı parti politikalarımıza çıkarmaya çalışarak kendi kusur ve eksikliklerini örtbas etmeye çalışmaktadır.

MHP’nin tutumunu hâlâ anlamıyoruz moduna girip siyasi şıklıktan’ dem vuranlar, söylediklerimizden söylemediklerimizi çıkaranlardır. Bu gibiler, esasen söylemediklerimiz üzerinden yorum yaptıkları içindir ki söylenenler karşısında şaşkınlık içerisinde kalmaktadır. Hiç kimsenin endişesi olmasın Cumhur İttifakı dimdik ayaktadır Türkiye’nin geleceğinin mimarı olacaktır.”

CEVAP BIRAKIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin