Merhaba ACARA TÜRK

0
326

26 yıldır gurur ve onur duyduğum gazetecilik mesleğimi  yeni bir oluşumla taçlandırıyorum. Yeni yayın kuruluşumuz olan Acara Türk’te 26 yıllık birikim ve tecrübelerimi önüme katarak Türkiye ve Gürcistan’daki vatandaşlarımızla buluşmayı hedefliyorum.

Neden Acara Türk?

Acara Türk ismi üzerinde yaptığımız geniş değerlendirme ve araştırmalar neticesinde verdiğimiz bir ortak karar. Acara Türk hem Gürcistan Acara Özerk Bölgesi hem de Türkiye Cumhuriyetinde yaşanan güncel olayların haber akışını sağlayabilecek bir yayın portalıdır. Buradaki temel amaç iki ülkenin vatandaşlarına haber alış verişi sağlamaktır. Yayın kuruluşumuz bu yola çıktığımız ilk günden itibaren hiçbir siyasi örgüt ve partinin desteğini almayarak objektif haberlerle vatandaşlarımızla buluşmayı hedeflemektedir.

Yayın kuruluşumuzun  yayın politikasını Türkiye Cumhuriyetinin dışişleri yetkilileri ve Gürcistan’ın Türkiye’deki üst düzey temsilcileriyle paylaşarak amacımızı değerlendirdik. Önümüzdeki süreçte Gürcistan hükümeti başta olmak üzere Acara Başbakanı ve  Acara yerel yöneticileri ve Batum Başkonsolosumuzla yapacağımız görüşmelerle amacımızı yetkililerimize aktarmış olacağız.

Acara Türk yayın kuruluşunda benimle birlikte hem Türkiye siyasetini hem Gürcistan Acara siyasetini  ve güncel gelişmeleri değerlendiren güçlü kalemlerimiz makaleleriyle yer alacak.

Bu duygularımla Acara Türk’te ilk makalem olmasından dolayı sizlerle uzun bir aradan sonra buluşmanın haklı gurur ve sevincini yaşamaktayım. Haber portalımıza yapacağınız eleştiri ve destek mesajlarınız yürüdüğümüz bu yola ışık tutacaktır. Sosyal medya hesaplarımızdan ve whatsap ihbar hattımızdan bizlere ulaşarak haber paylaşımında bulunmanız bizleri güçlendirecektir.

ACARA TÜRK haber portalımızın hem Türkiye hem Gürcistan Acara Özerk bölgesine hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

CEVAP BIRAKIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin