İKTİDAR DA OLSA,MUHALEFETTE OLSA DOĞRU DEĞİŞMEZ

0
184

Sevgili okuyucularım,

Yazdığım makalelerimde genellikle olumsuz yönde yazdığım için sizler eleştirmiştiniz. Bende bayram öncesi bu makalemde sizin eleştirilerinizi dikkate alarak farklı bakış açısıyla değerlendirmeye çalışacağım.

Ordu’lu 2 siyasetçimiz 1 bürokratımızın kamuoyundaki vizyonu nedir?

YAVUZ SELİM KIRAN

Dış işleri Bakan Yardımcısı olarak görev yapan Kıran, aldığı eğitimle bürokrasi birikimi ile siyasete girmiş bir hemşerimiz. Kıran, 24 Haziran 2018 seçimlerinde ilk sıralarda aday olması beklenirken kulis bilgilerine göre, Ordu Milletvekili Numan Kurtulmuş’un müdahalesi sonrası son sırada milletvekili adayı gösterildi. Kıran, sıralamasındaki yerinden dolayı milletvekili seçilememiş ancak bilgi ve birikimleriyle Dışişleri Bakan yardımcılığı görevine getirilmiştir.

İktidar Partisi ve muhalefet partilerinden çalışmaları ve çözüm odaklı projeleriyle takdir toplayan Kıran, Türkiye’nin dışişleri politikasında da önemli başarılara imza atmaya devam eden bir bürokratımız.

SEYİT TORUN

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan yardımcılığı görevini yürüten Torun, uzun yıllar Ordululara Belediye Başkanı olarak hizmet etmiş ve bu hizmetlerin karşılığında aldığı takdirler onu milletvekilliğine taşımıştı.

Sayın Torun tecrübeleri sayesinde partinin en üst kurumu olan Genel Başkan Yardımcılığı görevini başarı ile yürütmekte. Önerdiği kritik kararlarla birçok belediye seçimlerinde, partisinin kazanmasını sağlamıştır. Torun muhalefet partisinin Genel Başkan Yardımcısı olmasına rağmen, yaptığı açıklamalarla kamuoyunun birçok kesimi tarafından takdir toplamaya devam etmektedir.

CEMAL ENGİNYURT

Milliyetçi Hareket Partisi milletvekili görevini yürüten Enginyurt, siyasi arenada inişli çıkışlı dönemlerinin ardından son yapılan milletvekili seçimlerinde aldığı yüksek oy oranı ile milletvekili olarak meclise girdi.

Enginyurt, söylemleri ve çıkışlarıyla bir iktidar milletvekilinin dahi söyleyemediklerini gündeme taşırken, çoğu noktada haksızlık ve yanlışı görerek dillendiren bir milletvekili. Enginyurt çıkışlarıyla Ordu’yu gündeme taşıyan etkin bir siyasetçimiz.

Sevgili okuyucularım, bu haftaki yazımda sizlere vizyon ve misyon sahibi olan, üç karekteri yorumladım. Bu sayı bir yada iki artabilir ancak üçüncü olmaz. Eleştiri noktasına geçmeden sizlere hayırlı bayramlar diliyorum..

Allah’a emanet olun..

CEVAP BIRAKIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin