“HÜKÜMET HER LAFTA SİYASİ MARAZA ÇIKARIYOR”

0
204

İyi Parti İstanbul Milletvekili ve Parti sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirirken, “Bundan sonraki cümlelerimizi itina ile seçerek sarf edeceğiz. Çünkü Hükümet her eleştiriden ders almak yerine siyasi maraza çıkarıyor.” dedi.

Ağıralioğlu düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirirken Hükümeti 18 yıllık iktidar döneminin muhasebesini yapmaya çağırdı.

Ağıralioğlu yaptığı açıklamasında; “ Hükümetin bu salgın sürecinde kasasının boş olduğunun görülmesi foyasının ortaya çıkmasına sebep olmuştur. Devletten halk destek beklerken sayın Cumhurbaşkanı IBAN numarası isteyerek yardım toplamıştır. Bu da gösteriyor ki, iktidar 18 yıldır ekonomiyi düzgün yönetememiştir. Sayın Cumhurbaşkanının başkanlığında başlatılan ve hazine başta olmak üzere tüm kamu kurumlarının destek verdiği yardım kampanyasında 2 milyar üzerinde bir para toplanmıştır. Bu rakam iyi bir rakamdır. Ancak bu rakam, Sayın Melih Gökçek’in Ankara’da içine şimdiye kadar bir tane çocuğu sokup oynatamadığımız ANKAMAR için israf ettiği paranın üçte birini anca karşılamaktadır. Bu da gösteriyor ki; hazine şimdiye kadar bu şekilde israflarla tüketilmiştir.” dedi.

Ağıralioğlu ayrıca; “ Bu süreç sayın Cumhurbaşkanı için 18 yıllık iktidarın muhasebesini yapmaya fırsattır. Bu süreçte zaman bulursa kendisine tavsiyemiz, kendi iktidarının ülkeye verdiği israf ve tahribatı değerlendirsin. Yine tavsiyem, sosyal medyada yer alan “Ak Parti Çocukları” adı altında bir sayfa var. Orada görecekler, konuşurken Asım’ın Nesli demek kolaydır.  ‘Asım’ın Nesli’ diye kurduğunuz cümlelerle sizin iktidarınızda milyon dolarlık yatlarla, araçlarla, şatafat içerisinde İnternetten öğrendikleri devşirme laflarla insanlar idealizm yaşadıklarını zannediyorlar. İnsanların geçim zorluğu, darlığı dolayısıyla intiharın eşiğine geldiği bir dönemde; ‘Asım’ın Nesli’ dediğiniz zevk düşkünü bir neslin bizim için, yarınlarımız için nasıl bir tehlike olduğunu lütfen görün.” dedi.

Ağıralioğlu; “Bu günleri atlatacağız. Yardımlaşacağız, zekat vereceğiz, paylaşacağız, atlatacağız. Ama bizim bu zor günlerimizde devletimizin bunca zayıflığıyla bu sürece yakalanmışlığının hesabını da soracağız. ” dedi.

CEVAP BIRAKIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin