GEÇMİŞİNİ UNUTAN KURTULMUŞ’TAN KARİZMA NASİHATI!

0
321

Partisinin kapısına kilit vurduktan sonra Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayip Erdoğanın karizmasına sığınarak makam sahibi olan Has Parti eski genel başkanı Numan Kurtulmuş’tan; “Erdoğan’ın karizmasına sığınarak siyaset yapma devri geride kalmıştır” açıklaması geldi.

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş yaptığı açıklamasında ;”Açıkçası artık Tayyip Erdoğan’ın siyasi karizmasının arkasına sığınarak siyaset yapma devri geride kalmıştır. Bizim üzerimize düşen, onun üstüne yük olmak değil onun yükünü almaktır” dedi.
Kurtulmuş, partisinin Uşak İl Başkanlığının Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlediği Genişletilmiş İl Danışma Meclisi toplantısına katıldı.

“AK PARTİ YENİ BİR DÖNEME GİRİYOR”

Türkiye’nin kaderinin AKP ve Recep Tayyip Erdoğan’ın kaderiyle neredeyse özdeşleştiğini, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın siyasi mücadelesini hep birlikte daha ileriye götüreceklerini belirten Kurtulmuş, yeni dönemde söylemleri güçlendireceklerini ifade etti.

Kurtulmuş ayrıca;“Önümüzdeki dönem dünya ve Türkiye siyaseti için yeni bir dönem olduğu gibi AK Parti için de yeni bir dönemdir.” diyen Kurtulmuş, “Açıkçası artık Tayyip Erdoğan’ın siyasi karizmasının arkasına sığınarak siyaset yapma devri geride kalmıştır. Bizim üzerimize düşen, onun üstüne yük olmak değil onun yükünü almaktır.” diye konuştu.

Kurtulmuş,“Her bir siyasi aktörümüz, halkta karşılığı olan, motivasyonu olan, bilgisi, ahlakı olan, halkın sevdiği insanlardan oluşmalıdır. İşte son seçimlerde bazı seçim bölgelerinde aldığımız sonuç bunun çok açık bir göstergesidir. Artık sadece Cumhurbaşkanımızın resmini koyarak, ‘Biz onun adayıyız.’ diyerek seçim kazanma devri geride kalmıştır. Onun için AK Parti siyaseti de yeni bir döneme giriyor. Söylem olarak tabiri caizse bu cıvataları sıkıştıracağız, yerli, milli olmak, demokrat olmak, reformcu olmak, kuşatıcı ve kapsayıcı olmak konusunda söylemlerimizi daha güçlü hale getirerek Allah’ın izniyle yolumuza devam edeceğiz.” dedi.

“HALKA TEPEDEN BAKANLARLA YOLUMUZ AYRI”

Numan Kurtulmuş, halkta karşılığı olan, ahlaklı, faziletli insanlarla yollarına devam edeceklerini, şahsi menfaat düşünenlerle işlerinin olmadığını dile getirdi.
“Çok açık söylüyorum, AK Parti’yi bir geçim kapısı olarak görenler, AK Parti’nin bu büyük siyasi mücadelesiüzerinden kendi şahsına menfaat sağlamak için buralarda dolananlarla artık yürüyecek bir metre yolumuz yoktur.” diyen Kurtulmuş, halka tepeden bakan, kendini nimet gören insanlarla da yollarının ayrı olduğunu vurguladı.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here