ERDOĞAN’IN DÜKKANI İFLAS MI EDİYOR?

0
862

Sevgili Okuyucularım,

Dünyanın içinde bulunduğu salgın nedeniyle zor bir süreçten geçiyoruz. Bu sürecin atlatılması için başta sağlık personellerimiz olmak üzere tüm yetkililerimiz ciddi anlamda fedakarlık gösteriyorlar. Fedakarlıklarından dolayı şükranlarımı dile getirirken bu zorlu süreçte Allah hepimizin yardımcısı olsun diyorum. Temenni ederim ki bu süreci bir an önce atlatarak normal yaşantımıza döneriz.

Yaşamın içinde salgınla boğuşurken yine bizler bir yandan da yaşantımızı devam ettirmek zorundayız. Yeme içme olduğu gibi siyasette bu yaşamın gerçeklerinden biri. Salgınla mücadele sürecinde hükümet yetkililerinin aldıkları önlemler geç kalınmasına rağmen uygulanmaya çalışılmakta. Bu geç kalınmışlığın faturasını ne yazık ki, yine yurttaşlarımız ödüyor.

Geçtiğimiz hafta sonu yine geç kalınmış önlemler kapsamında ani alınan bir kararla hafta sonları sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Bu yasağın ani ve hazırlıksız olarak verilmesi kamuoyunda tepki topladı. Bu ani karara halkın bilinçsizliği de eklenince ortaya kaos çıktı.

Kaosun faturasını İçişleri Bakanı sayın Süleyman Soylu yaptığı açıklamayla kendine kesti ve nitekim son yıllarda siyasilerden görmediğimiz onurlu bir duruşla istifasını sundu. Yaşanan bu gelişmeleri hepimiz takip ettik. Sayın Süleyman Soylu’nun Adalet ve Kalkınma Partisine katılmasının ardından basına yansıyan ilk istifası olması dışında, parti içerisinde birkaç kez daha istifa etmeye kalkıştığı konuşuluyor. Siyasetin duayeni sayılan Ak Parti Genel Başkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan Soylu’nun tüm istifalarını geri çevirdi.

Sevgili okurlarım, Cumhurbaşkanının Süleyman Soylu’nun istifalarını geri çevirmesi aklıma iflas eden esnafları getirdi. İyi esnaf kendi ürettiği ürünü vitrine koyar ve müşterilerine pazarlar. Esnaf çeşitli nedenlerden dolayı iflasın eşiğine gelince komşu esnafın ürünlerini vitrine koyar ve pazarlamaya çalışır. Nitekim mevcut hükümetin rafındaki ürünler emanet ürünler, bunları da kendi öz ürünleri gibi satarsa vitrin boş kalacak. Bunları sayın Cumhurbaşkanı bildiği için vitrinin boş kalmaması adına bu istifaları geri çeviriyor. Erdoğan iyi bir tüccar eğer vitrindeki ürünlerin yerine yenisini bulacağını bilse emin olun bunları da satar..

Allah’a emanet olun…

CEVAP BIRAKIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin