DENSİZ MAHİR!!!

0
899

Sevgili okurlarım; bu yazımda bazılarına göre siyasetin gereği sanılan ancak yurttaşlarımıza göre ise densizliğin daniskasını yapan siyasetçi Densiz Mahir’in yaptıklarını yorumlayacağım.

Geçmişini bilemem ancak, siyasetin dürüst adamı olarak bildiğim Merhum Muhsin Yazıcıoğlu bir sözünde; “Meclis kürsüsüne çıkıp birbirine atıp tutan, hakaret eden vekillerin, daha sonra meclis lokantasında karşılıklı güle oynaya yemek yediğini görseydiniz; tanıdıklarınızla siyasi tartışmalara asla girmezdiniz.” Demişti.

Merhum Yazıcıoğlu sanki bu sözü Densiz Mahir için söylemiş… Geçmişte yaptığı açıklamalarla bugünkü tutumu arasında dağlar kadar fark olan ve Muhsin Başkanın yıllar önce tarif ettiği siyasi densiz Mahir’i sizlere anlatayım…

Bu Mahir, ilk densizliği, 7 Haziran 2015 seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi için, kavgada dahi söylemeyecek iftira niteliğinde cümleler kullanmıştı. Neydi o cümleler?

“MHP ,Malatya’da HDP’ye oy istiyor. MHP sanayi esnafını gezerken ‘Madem bize oy vermeyecekseniz HDP’ye oy verin’diyor. Elimizde bunun görüntüleri  var.”

Cümleleri unutulsa bile yeni yaptığı densizlikler eskileri de akıllara getiriyor.

Bu Mahir son günlerde yine söylemleri ile eskileri hatırlamamıza sebep oldu. Muhalefet Belediyeleri tarafından başlatılan yardım kampanyaları için, “Anadolu’da, “Ayrı baş çekmek” deyimi vardır. Bunun devletteki karşılığı paralel yapıdır” yorumunda bulundu.

Sevgili Mahir, yıllarca Fetö’yü rahimlerinde taşıyıp büyüten bir siyasi harekete mensup olduğu için paralel yapılanmayı da iyi biliyor ki, anında “Paralel Yapıdır” teşhisini koyabiliyor.

Densiz Mahir misali siyaset yapan herkese kim olursa olsun yazıklar olsun.. Yalan ağzına yapışmış siyasetçiler yüzünden insanlar mağduriyetlerine çare bulamamakta. Densizliğinizi bir yerde anlarım ancak yurttaşın yardımını alet etmenizi bir gazeteci olarak sorgularım…

CEVAP BIRAKIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin