“BECERİKSİZLİKLERİNİ, SORUŞTURMALARLA KAPATMAYA ÇALIŞIYORLAR”

0
296

İçişleri Bakanlığının muhalefet Belediyeler hakkında başlatılan yardım kampanyaları için soruşturma başlatmasına tepki gösteren Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun; “Beceriksizliklerini soruşturmalarla kapatmaya çalışıyorlar.” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun başlattığı bağış kampanyasından dolayı soruşturma açılmasının ardından; İçişleri Bakanlığı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı hakkında da soruşturma başlattı.

Açılan soruşturmaların hazımsızlık olduğunu vurgulayan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun Acara Türk’e değerlendirmede bulundu. Torun başta İstanbul ve Ankara olmak üzere Cumhuriyet Halk Partisi mensubu Belediyelere karşı sergilenen davranışların bencillik olduğunu vurgularken; “Başta İstanbul ve Ankara olmak üzere muhalefet Belediye Başkanlarımız Belediye hizmetlerinin yanı sıra bu zorlu süreçte halkın yanında olmak için canla başla mücadele etmektedirler.” ifadesine yer verdi.

Torun, “Bugün dünyanın çeşitli ülkelerine yaptığı yardımlarla övünen hükümet, ne yazık ki; kendi halkına bir maskeyi bile tam olarak dağıtamamıştır. Belediyelerimize açılan bu soruşturmalar yasaya uygun değildir. Hazımsızlık, ukalalık ve bencilliğin bir göstergesidir. Bizim bu tür gözdağlarına karnımız toktur. Bu soruşturmalar gösteriyor ki, tek adam rejimi uygulanmak istenmektedir. Ancak halkımız şunu bilsin ki; bizler yönetim anlayışımızla halkın ve mazlumun yanında olmaya devam edeceğiz.” Dedi.

CEVAP BIRAKIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin