BAŞKANDAN ÇİFTE VATANDAŞLIK İÇİN ÖNEMLİ AÇIKLAMA

0
376

Düzce Gürcü Kültür Derneği Başkanı Aydın Kubilay, dernek faaliyetlerini değerlendirirken ayrıca gündemden düşmeyen çifte vatandaşlık ile ilgili açıklamada bulundu.

Düzce Gürcü Kültür Derneği Başkanı Aydın Kubilay, yaptığı değerlendirmesinde; “Dernek olarak Gürcü kültürünün yaşatılması adına birçok geleneğimizi etkinliklerle günümüze taşımaktayız. Ayrıca derneğimizin amacı Gürcü kökenli Türk vatandaşlarımızın yeni nesillerine de Gürcü kültürünü unutmamak adına faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.” dedi.

Başkan Kubilay çifte vatandaşlık hakkı için yaptığı değerlendirmesinde; “Gürcistan Başbakanı Miheil Saakaşvili döneminde Gürcü kökenli Türk vatandaşlarına çifte vatandaşlık hakkı verildi. Bizler diğer Gürcü derneklerinde olduğu gibi tekrar çifte vatandaşlık verilecek mi sorusuyla sık sık karşılaşmaktayız. Yaptığımız görüşmeler neticesinde çifte vatandaşlık ile ilgili şu anda mevcut Gürcü yönetiminin bir çalışması olmadığını biliyorum.” diyerek çifte vatandaşlık konusunun şu anda gündemde olmadığını vurguladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here