AK PARTİLİ BAŞKAN İHALEYİ KORKUDAN MI İPTAL ETTİ?

0
201

AK Partili Ordu ili Ünye İlçe Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’nın, Ünye Belediyesinin kar eden otopark ihalesini iptal etmesi  kamuoyunda tartışmalara sebep oldu.

Seçildiği günden bugüne kadar ilk icraatları içerisinde, tasarruf tedbiri adı altında personel kıyımı ile adından uzun süre söz ettiren Ak Partili Başkan Tavlı, son olarak Belediyeye ait bir ay önce 200.000 TL bedelle ihaleye çıkan otoparkın ihalesini iptal ettirmesiyle gündeme geldi.

Ak Partili Belediye Başkanı Tavlı, yaklaşık 25 yıldır özel müteşebbisler tarafından işletilerek Belediyeye önemli ölçüde katkı sağlayan otopark ihalesini geçtiğimiz günlerde iptal etti. İptal edilen otoparkla ilgili açıklama yapan Tavlı, iptal gerekçesine tam olarak değinmese de; iptal edilen yerin Belediye araçlarının otoparkı olarak kullanılacağını açıkladı.

Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, bu açıklamasının ardından Ünye kamuoyu tarafından eleştirilere maruz kaldı. Ünye halkı,25 yıldır özel müteşebbislerin işlettiği otoparkın ihalesinin ardında bir rant kavgası olduğunu ve bu rant kavgasında Belediye başkanının korktuğu için gereksiz bir kararla otoparkı Belediye araçları için tahsis ettiğini söylediler. Bu tahsisin sonucunda Ünye halkı tarafından kullanılan otoparkın o bölgede başka bir alan olmadığından dolayı büyük mağduriyetler doğuracağını belirttiler.

Ak Partili Başkanın ise önümüzdeki günlerde verdiği bu kararların getireceği mağduriyetlerden dolayı daha çok eleştiriye maruz kalacağı görülüyor.

CEVAP BIRAKIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin