AK PARTİDE YENİ DÖNEM; BÜTÜNDE: ÖZGÜR!!! YERELDE: TAMİRCİ!!!

0
503

Sorma, eleştirme, sorgulama, hak arama, düşünme, eylem yada yürüyüş yapma, sessiz ol, görmezden gel, dine sıkı sıkı sarıl, şükret, vergi ver, oy ver, alkışla!

Sevgili okurlarım;

Yukarıda saydıklarım için ne anlama geldiğini sorgulayabilirsiniz. Aslında bu belirttiğim hakikat Adalet ve Kalkınma Partisinin 18 yıllık iktidarında Türkiye’de gelinen nokta..

Belki fazla abartılı bulabilirsiniz. Ülkenin ekonomisi iyi, demokrasi var, basın özgürlüğü var diye düşünen ve benim düşüncelerimi eleştiren Ak Parti İktidarından nemalanan şahıslar bu söylediklerimi üzerine alınmasın zaten…

Geçtiğimiz hafta gazetecilik mesleğinde örnek teşkil eden meslektaşlarımızın yaptığı haberlerden ve Adaletin çifte standart çarkının dönmesinden dolayı tutuklandılar. Bu tutukluluk sürecini ben de yaşadığım için en iyi bilenlerden birisiyim. Burada asıl sorgulanacak olan haber değil haberden öte Adaletin çifte standart çarkıyla işlemesine nasıl dönüştürüldüğüdür.

TAMİRCİ YAFTASINDAN KURTULUN!

Sevgili okurlarım;

Yerel seçimlerin ardından geçen 1 yılda Ünye’miz için de genel bir durum değerlendirmesi yapmak istiyorum. Mevcut Ünye Belediye Başkanımız sayın Hüseyin Tavlı’nın tüm siyasi manipülelere rağmen hevesle geldiği makamında 1 yıl sonra çokta hizmet heveslisi olmadığı görülüyor. Nitekim Ünye’de sokakta gezdiğimizde Sayın Başkanın çalışmaları ile ilgili sohbetlerimizde  Ünye teşkilatı ile uyumlu olması memnuniyetle karşılanırken, Büyükşehir Belediyesi yönetimi ile meclisteki bazı vekillerden yeterince verim alamadığı dillendiriliyor. Hatta sayın Başkanın geçmiş dönemlerde hizmete giren bazı yatırımları bakım ve onarımının çok önemli bir hizmetmiş gibi sosyal medyada paylaşması sayın Başkan için “Bu da tamirci çıktı” yakıştırmalarına sebep oluyor.

Sonuçta geldiğimiz nokta bu ülkede yaşıyorsak ve bizlerin yöneticileri olduğunuza göre Adalet ve Kalkınma Partisinin ilk iktidara geldiği gündeki demokratik ve özgür basın anlayışına geri dönmesi, Belediye Başkanı seçildiyseniz de yeni projelerle güzel hizmetler yapmanız, bakım ve onarım işlerinden artık kendinizi arındırmanız benim gibi yurttaşların temennisidir.

 

CEVAP BIRAKIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin